Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 20 czerwca 2013

Sochowa Zagroda - część 4

Gratulacje dla Damiana - rozwiązał prawidłowo zagadkę z poprzedniego posta. To były narzędzia do czesania lnu. Dziś kolejna porcja fotek z Sochowej Zagrody. Zwróćcie uwagę na napisy na wyżymaczkach: "pięć lat gwarancji" i "łożyska kulkowe" (co za futurystyczna technologia). Koszula damska widoczna na środkowym zdjęciu ma 100(!) lat. Ciekawe jak będą wyglądać nasze w tym wieku ;) Poniżej maszyna jedynie słusznej marki Singer i hełm strażacki oraz wielka szatkownica na beczce. Ostatnie zdjęcie to kolejna zagadka - do czego służyła ta dziwna rzecz zawieszona pod sufitem - kij podobny do tego od szczotki lub włóczni, a na końcu ostrze w kształcie litery "S".
4 komentarze:

 1. Mi to przypomina powiedzmy tłuczek do czegoś....

  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpowiedź. Część robocza, to ostrze, nie obuch :) W kształcie litery "S".

   Usuń
  2. oki a tak przy okazji, dlaczego masz godzinę do tyłu sporo, nie masz jakieś innej strefy czasowej ustawionej
   Dopytam się jeszcze o ten statyw jak np. w moim przypadku jakie musi mieć parametry by przymocować doń trzy-setkę :)
   Może lepiej byłoby na maila ale jeśli możesz odpisz gdzie uważasz za stosowne :))

   Usuń
  3. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pacyfik miałem ustawiony :)
   Z wyborem statywu jak z samochodem; decyzję musisz powziąć samemu. Trzeba pamiętać o niezbędnej nośności (stabilności), a potem wybierać między sprzecznymi, ale pożądanymi cechami cena <=> jakość, waga, możliwości, itd.. Wiele informacji znajdziesz w odpowiednim temacie na Forum Pentaxa (PENTAX@PL) - link obok, albo na anglojęzycznym forum Pentaxa. Już nie używam sprzętu tej marki, bo zrezygnowałem z lustra, ale dalej uważam, że to prawdopodobnie najlepsze forum foto.

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.