Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 12 lipca 2013

Morderstwo w biały dzień

czyli paw w akcji


Nie wiedziałem nawet, że paw Paw indyjski (paw niebieski, paw zwyczajny, Pavo cristatus), którego liczne odmiany od dawien dawna są hodowane w również w Polsce, to prawdziwy drapieżnik, który potrafi polować nawet na węże i skorpiony. Dlatego też wielkie było moje zdziwienie, gdy wracając z pracy na poboczu drogi powiatowej, a więc dość ruchliwej, spotkałem pawia w trakcie morderstwa jakiejś ptaszyny i aktu kanibalizmu :) Po drapolu widać chyba, iż walczył również w obronie; brak piór tworzących fałszywy ogon i pióropusz na głowie też nieco wystrzępiony. Fotoreportażyk, czyli zbrodnia na żywo, poniżej :)

(kliknij fotkę aby ją powiększyć)
 Tuś mi bratku!
 Kochane jedzonko!
 Jeszcze się rusza?
 Chyba już gotowy.
 A ty co się gapisz? Masz smaka?
 Nie, no to mniam.
 Dobre było ale mało.
 Coś się nie podoba?
Idziesz zapolować?
 Nie? To idę sam.

10 komentarzy:

 1. Taki widok musiał być traumatycznym przeżyciem ;) Dumny jak paw ten ptak z tej swojej zdobyczy, a do tego jaki koleżeński, zapraszając na wspólne łowy ;)
  Jak zawsze bardzo trafne podpisy pod zdjęciami, w sam raz na miły początek dnia. Pozdrawiam. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna historia zdjęciowa :) W sumie chętnie kiedyś obejrzałabym (przeczytała?) ksiązkę zrobioną w takim stylu :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Paw pożera, zdaje się, drozda śpiewaka. Pewnie sam go nie upolował, tylko zjada ofiarę kolizji drogowej. Mnie bardziej zastanawia, co paw robi na drodze? Uciekł komuś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej uciekł. Z wyglądu sądząc, już jakiś czas temu. Może ptaszek był potrącony przez samochód, a może wziął go z zaskoczenia. Kto by się wystrzegał kuraka? ;)

   Usuń
 4. Ale żeby TAKI Paw dreptał sobie zwykłą drogą??? Było go złapać i wiać do domu!:) Może zwiał jakiemuś "kolekcjonerowi".. Świetnie opisy do zdjęć:))
  Idę się dalej rozglądać po zdjęciach :)

  Pozdrawiam:)


  OdpowiedzUsuń
 5. A to ci dopiero ptasi kanibal. Żeby tak zabę, ale małego ptaszka. Fe!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.