Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 18 czerwca 2013

Sochowa Zagroda - część 2

Dziś druga część fotek z wizyty w Sochowej Zagrodzie, ale najpierw rozwiązanie zagadki z poprzedniego postu.
Ostatnie zdjęcie przedstawiało bezmian, czyli rodzaj wagi. Na jednym ramieniu wyposażonym w haczyk (na tym zdjęciu akurat prawym, na którym wisi odważnik) wieszano rzecz, którą chciano zważyć. Następnie szukano takiego miejsca podparcia, w którym bezmian był w równowadze i odczytywano wagę ze skali wyrytej na ramieniu.
Wczoraj były zdjęcia z wejścia do Sochowej Zagrody. Dziś wchodzimy kilka kroków dalej. Od góry: 1. Garaże z popodwieszanymi pod okapem eksponatami. W otwartym w przyszłości będzie nowa ekspozycja. 2. Stodoła w której w chwili obecnej znajduje się gros eksponatów. 3. Oryginalna stara chatka w trakcie renowacji/rekonstrukcji, która powstaje w stodole. Jej wnętrze pokażę później. 4. Miejsce kustosza - czyli Zdzisława Sochy. 5. Kolejna zagadka - do czego służył ten przedmiot i jak się nazywał? Odpowiedź w następnym poście.


2 komentarze:

 1. Same ciekawe przedmioty, szkoda że nie zajrzałem wcześniej :) znałem rozwiązanie zagadki :))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) Zapraszam na następne edycje. Będzie jeszcze kilka postów o Sochowej Zagrodzie :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.