Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 29 czerwca 2013

Na scenie

Zaraz za naszym płotem stoi słup, na którym raz na kilka lat, ostatnio na dożynki, jest montowane oświetlenie. Po imprezie jest demontowane. Nie stoi jednak ten słup całkiem bezużytecznie :)
Ptaki śpiewające, głównie szpaki, uwielbiają traktować go jako miejsce, z którego mogą nadawać swe arie. Prawdziwe ptasie radio. Tym razem to szczególne miejsce zajął kwiczoł (Turdus pilarus).
(kliknij aby powiększyć)

4 komentarze:

 1. Od świtu już za oknem masz koncerty :)
  Kwiczoł ma bardzo przyjemny głos
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Och - jest tych głosów trochę. Najwięcej wróbli, sikorek, drozdów, czasem kos. Sporadycznie jeszcze coś innego się dołączy. Niestety cały czas wali artyleria. Na wsi nie ma czegoś takiego, jak ograniczenia hałasu czy cisza nocna. Rolników prawo nie obowiązuje :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Rolnicy nie są wyjęci spod prawa ale w mniejszych miejscowościach do tych spraw na pewno podchodzi się indywidualnie, za uciążliwe sąsiedztwo można dostać mandat. Daleko od Ciebie te prace polowe są ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Na obszarze kilku powiatów co najmniej :) Wszędzie, gdzie są duże sady. I nie słyszałem, by ktokolwiek zamierzał coś z tym zrobić.

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.