Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 16 czerwca 2013

Ojców - zamek i skałki

Wracając z Zamku Pieskowa Skała można obejrzeć ruiny zamku w Ojcowie. Na górnym zdjęciu wieża i fragment murów obronnych. Wieża wygląda jak wykonana z bloczków gazobetonowych, ale to zmyłka. Podobno odbudowano ją zgodnie z dokumentacją z prawdziwych (jak w oryginale) bloków wapienia. Stan z 2002 roku.
Poniżej zamek w dawnej krasie.
Na samym dole ozdoba jednego z zakrętów tamtejszej trasy - tajemnicza dziura w skale ;) I jak tu uważać na drodze :)
8 komentarzy:

 1. Ostatni raz tam byliśmy z małymi dziećmi, pewno w latach 90. Była to niezapomniana wycieczka, również i dlatego, że nasz może 3 letni syn bał się, gdy byliśmy w Łokietkowej Grocie, że się nam zawali na głowy.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grota jest super, ale na mnie sprawiła wrażenie bardzo solidnej ;)

   Usuń
  2. ALE SYN TEGO NIE POTRAFIŁ POJĄC.)

   Usuń
 2. Nie był mnie tam jeszcze :) Widać, że z Ciebie prawdziwy podróżnik Radku, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ładnie :) Jura jest fajna, niewysokie skałki, ale jest klimat. Ciekawe czy w dziurze siedzą nietopetze :D Ale chyba za mała trochę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziura wystarczająca, wszak te maluchy mieszkają nawet na strychach wiejskich chałup :) Czy jednak w tej mieszkały nie sprawdzałem :) Jura ma super klimacik, ale ja jestem fanem Kotliny :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.