Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 24 czerwca 2013

Powódź w Sadkowicach

czyli poranek po ulewie i wielka woda

Jak wczoraj wspominałem, dziś fotki z niedzielnego poranku. W nocy z sobotę na niedzielę, właściwie nad ranem, zdrowo u nas dolało. Wstałem dopiero koło dziewiątej mając przeczucie, iż jak poprzednimi razy, woda już opadła. Niestety pierwszy rzut oka na ogródek i plac zabaw przed szkołą nie był budujący.Nawet nasz kwiczoł na płocie wyglądał niczym zmokła kura.


 Podwórko też nie wyglądało lepiej.Pod samochodem sąsiada woda płynęła pięknym strumieniem.


Prawdziwy szok był jednak w okolicy sadkowickiego stawu.Na pobliskich polach i polnych drogach można było zakosztować off-roadu dla ubogich.


 Z przepustów woda waliła niczym z hydrantu. Gdyby ktoś wpadł...


Po polach można było kajakiem popływać, gdy ktoś akurat miał.
Nie wiem czy to przypadek, ale pojawiły się nad Sadkowicami chmury gawronów, które normalnie u nas występują raczej nielicznie. Wyglądało, jakby plądrowały gniazda miejscowych ptaszków, ale to tylko podejrzenie. Dzisiaj rano dalej grasowały.5 komentarzy:

 1. To było po prostu oberwanie chmury, jak już pisałem do mnie doszły te opady ok 8.00 a i okolica nie jest skłonna do zalania wodą, odchodzi choć zmartwienie zalania przez wodę...

  ps. wygląda na to że mieszkasz blisko szkoły
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, drugi raz Wam "ładniej" poprawiło ;) Pole z jakimś jeziorkiem można pomylić :)
  Na 5-tym zdjęciu od dołu dziwnie wygląda ta wzburzona woda, jakby spod ziemi wypływała.
  A kruki dostrzegasz czasem u siebie? Bo w Wawce to od cholery gawronów, wron i kawek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo i tak było. Waliła z przepustu pod drogą a spływała właśnie z tego pola zdjęcie wyżej.
   Co do krukowatych, to gawrony przylatują z okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie nie gniazdują. Kawki podobnie, a wrony prawdziwej już dawno nie widziałem.

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.