Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 2 maja 2013

Pusto na wodzie

Dziwna ta wiosna. Na stawach w okolicy, od malutkich, aż po te przypominające małe jeziora, gdzie zawsze było pełno wszelkiego wodnego ptactwa - pustki. Tylko w Białej Rawskiej można zobaczyć większą ilość latających wodniaków. Dziwne.
Tutaj czernice (kaczka czernica, Aythya fuligula)w towarzystwie łabędzi oraz jakieś mewy, których nie zidentyfikowałem.
Te "mewy" Justyna Kierat oznaczyła jako łęczaki (brodziec leśny, trawnik Tringa glareola). Dzięki! - nawet nie wiedziałem, że takie ciekawostki u nas bywają :)
4 komentarze:

 1. Przyjemna fotka łabędzi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Temat ograny, ptaki powszechnie znane, ale lubię na nie patrzeć. Mają w sobie to co coś, choć do sów im daleko :)

   Usuń
 2. To nie wygląda jak mewy... Możesz wrzucić powiększenie, wycinek zdjęcia, żeby można było się przyjrzeć ptaszkom "z bliska"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posłałem na maila. Napisz, czy udało Ci się rozpoznać te ptaszki. Tak sobie tylko napisałem "mewy" nie wnikając - lenistwo :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.