Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 28 maja 2013

Fort Zachodni

Fort Zachodni Twierdzy Świnoujście (Westbatterie Festung Swinemünde) w 2002 roku. Od góry: 1,2,3 - część oryginalnej części pruskiej zaprojektowanej podobnie jak inne forty Świnoujścia przez Johanna Leopolda Ludwiga Brese, 4 - bunkier dowodzenia (z pomieszczeniami sztabowymi i stanowiskiem dalmierza) hitlerowskiej baterii „Henningsen" (4x150mm) w widoku od strony bramy fortecznej, 5 - "bunkier" w centrum fortu - zgaduję iż produkcji ZSRR z czasów stacjonowania ichniej baterii (3x127mm made in USA, żeby było śmieszniej), 6 - odwiedzająca obiekt prześliczna sarna4 komentarze:

 1. Sarenka bardzo ładna, spokojna dała sobie zrobić zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No - one w Świnoujściu do ludzi przyzwyczajone. Dziki niestety też :)

   Usuń
 2. Rzeczywiście śliczna sarenka - próbuje się zakamuflować w trawce ;) Dziki są stałymi bywalcami nie tylko Świnoujścia, z podtomaszowskich lasów też chętnie wyłażą i niszczą to co napotkają na swojej drodze. Wiem, widziałam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziki bardzo się przystosowały do miast, gdzie nie grozi im, jak na wsi, kłusownictwo. Potrafią wyjść na rondo w środku miasta i zatrzymać ruch tak, że nawet ciężarówki nie mogą przejechać :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.