Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 11 lipca 2013

Zagadki ptaszkowe

Od jakiegoś czasu obserwowałem gniazdo na naszym podwórkowym orzechu. Choć ucierpiał on po ostatniej zimie i jest prawie łysy w porównaniu do zeszłorocznej świetności, miejscami ma troszkę zieleni i właśnie w jednym z gęstszych fragmentów dojrzałem dobrze zakamuflowany ptasi domek. Przez dłuższy czas myślałem, że drozda śpiewaka, gdyż kręciły się po okolicy, ale ostatecznie ich gniazdo znalazło się na starej jabłonce a tu ewidentnie kwiczoł zamieszkuje. Jestem przeciwnikiem niepokojenia ptaków w ich domkach, ale to zdjęcie zrobiłem z miejsca, gdzie zwykle parkuję, więc chyba im nie przeszkadzałem :)

Poniżej jakiś "nie nasz" maluszek. Justyna dokonała identyfikacji - Muchołówka szara (Muscicapa striata). Dzięki za pomoc :)

(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)2 komentarze:

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.