Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 9 lipca 2013

Pustułka w zawisie

Dziś kolejna obserwacja balkonowa. Siedzę sobie z kawką i książką na balkoniku, a tu widzę jakiegoś matołka w zawisie. Nie od razu powziąłem podejrzenie, iż to coś ciekawego. Jakiś czas temu był krótki filmik z drozdem w zawisie, kwiczoły też tak u nas mają. Dopiero po chwili zauważyłem, że latawiec jakby za duży i nie śpiewa. Nim odpaliłem maszynę zdążył się znacznie wznieść i oddalić, ale widać kto zacz :)
Myślałem, że to nasz znajomy krogulec (Krogulec zwyczajny, jastrząb wróblarz, Accipiter nisus), ale Justyna oznaczyła go jako Pustułkę (Pustułka zwyczajna, sokół pustułka, Falco tinnunculus). Dzięki za pomoc i sprostowanie :)
(klikni fotkę aby ją powiększyć)

6 komentarzy:

 1. Z drapieżnymi to ja mam zawsze problemy z oznaczeniem :)) Świetne zdjęcie, jaka ostrość :))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. To pustułka, nie jastrząb. Jak się przyjrzysz, widać dużo drobnych pasków na ogonie, w tym przedkońcowy najgrubszy. Jastrząb i krogulec mają trzy-cztery szersze paski. Kto Ci oznaczał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oznaczali na forum przyroda, ale nie z tej fotki. Błędnie założyłem, że skoro mam gniazdo krogulców przy domu, to też będzie krogulec. Dzięki za poprawną identyfikację. Zaraz poprawię. Coś tłoczno u mnie na niebie przy domu : "moje krogulce", bociek, myszołów a teraz sokół, że tylko o prawdziwych drapolach wspomnę :) Super :)

   Usuń
  2. Szczęściarz, szczęściarz... :)

   Usuń
  3. Dziwne jak ta przyroda daje sobie w ogóle radę wobec takiej dewastacji środowiska. Na razie...

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.