Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 5 lipca 2013

Pliszka i chwasty

Większość ludzi musi usiąść przed telewizorem, by zobaczyć coś, co ich choć trochę zainteresuje albo zachwyci. Ja mam chyba  tak jak Anglicy, którzy potrafią nakręcić cały serial o tym, co żyje między torami ich kolei. Dziś piękny, wesoły ptaszek, którego większość w ogóle nie zauważa, pospolity ale uroczy, czyli Pliszka siwa (Motacilla alba) oraz dwa „chwasty”. Niektóre kwiatki polne są bardziej urokliwe niż najpiękniejsze z kwiaciarni.
Niebieski pod pliszką to Cykoria podróżnik (Cichorium intybus L.) – roślinka o wielu zastosowaniach leczniczych. Na dole Dziewanna (Verbascum L.). Dzięki Justyno za identyfikację :)

(kliknij obrazek aby go powiększyć)6 komentarzy:

 1. Fajna pliszka a co do roślinek to polecam FP i dział roślinek naczyniowych do oznaczenia :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem - często korzystałem z ich pomocy, ale nie chciałem ich nękać jeśli może ktoś z "tutejszych" podpowie :)

   Usuń
 2. Ta niebieska to zapewne cykoria podróżnik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - już uaktualniam opis.

   Usuń
  2. Cała przyjemność po mojej stronie :) A ta druga - tak mi się wydawało, że ją znam, tylko nie mogłam sobie wcześniej przypomnieć nazwy - czy to nie będzie jakaś dziewanna?

   Usuń
  3. Chyba tak - dzięki :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.