Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 6 lipca 2013

Drzewko kieliszkowe

Jeszcze jedna roślinna fotka wspomnieniowa - ktoś wie może jak się to cudo nazywa?

Dzięki Aniu za info. Okazuje się, że to jakiś Bieluń (Datura L.) – jak piszą w Wiki bieluń to rodzaj bylin lub niewielkich drzew z rodziny psiankowatych. Niezłe zioło tak przy okazji ;)

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Chyba dość popularna roślinka. Może kiedyś ktoś podpowie :)

   Usuń
 2. Moim zdaniem jest to bieluń. Wydaje mi się, że kiedyś mieliśmy takie "kieliszki" w donicy na podwórku, właśnie żółte. :) Później chyba jeszcze mieliśmy różowe, ale dobrze nie pamiętam. Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba na pewno masz rację. Sprawdziłem i to musi być któraś z jego odmian. Przy okazji wyczytałem, że to niezłe zioło ;)

   Usuń
  2. Oj, niezłe, niezłe... Pachnie nieziemsko :) U nas zaczął kwitnąć zimując jeszcze w piwnicy to kicia dostawała szału. Miauczała, by wpuścić ją do środka :))

   Usuń
  3. Miałem też na myśli zioło w innym znaczeniu ;) Do osiągania odmiennych stanów świadomości. Ale uwaga - niebezpieczny!

   Usuń
  4. Ja w tym sensie napisałam ;) Trzeba było ją pilnować, bo strach pomyśleć... :)

   Usuń
 3. Radku, przy najbliższej okazji jak zbierzesz parę do identyfikacji wrzuć na FP :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, ale nie chcę ich tak od razu atakować. Jak się za często ich nęka, to się czasem zniechęcają :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.