Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 24 marca 2013

Wizyta złodziejki

Sroka zwyczajna, sroka pospolita, sroka (Pica pica) - ptak każdemu znany; nic nadzwyczajnego. Zwykle trudno je sfotografować, gdyż nie są z natury zbyt ufne w stosunku do człowieka, a u nas są niezwykle płochliwe, ponieważ wieśniacy strzelają do nich. jak i do innych ptaków, zgodnie z myślą przewodnią narodu "chłop żywemu nie przepuści". Tym bardziej się cieszę z tej fotki i z tego, że okolice mojego karmnika zostały przez nią uznane za w miarę godne zaufania :)3 komentarze:

 1. Ptaki również wyczuwają dobrych ludzi :-) Ta sroka wiedziała gdzie odnajdzie swoich sprzymierzeńców. Jestem pewna, że się nie pomyliła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Nie do końca, gdyż nie mam żadnych przysmaków specjalnie dla niej :) Może przed następną zimą lepiej się przygotuję. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Patrząc na jej brzuszek to chyba nie była zbytnio zmartwiona tym faktem :), ale skoro składa Pan taką obietnicę myślę, że zawita do Sadkowic znów za rok :) A może wtedy będzie ich więcej?

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.