Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 27 marca 2015

Ptasia wiosna

W ptasim świecie już wiosna. Szpaki już porządkują gniazda pod okapami i śpiewają z rana oraz wieczora. Obie budki klasyczne przygotowują sobie do zamieszkania mazurki. Również w obu budkach półotwartych widać nowe śmieci, ale nie przyuważyłem, co tam sobie gniazdko mości, a nie chcę się namolnie przyglądać, żeby nie płoszyć. Gorsza sprawa, że w Białej bocianie gniazdo nadal puste. W poniedziałek kręciły się wokół jakieś boćki, ale teraz ich nie widać. 6 komentarzy:

 1. U mnie też przy budce ruch i chyba będą tam modraszki o ile nic ich nie wygoni. Dla pustułek mam budkę już gotową zostaje tylko ją wywiesić i może uda się zrobić jeszcze dla strzyżyka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś znalazł preferowanych mieszkańców. Mnie na ogół lęgnie się coś pospolitego zamiast docelowego :)

   Ja w tym roku, ale dopiero później, planuję dwie sowie budki powiesić, Jeszcze się nie zdecydowałem jakie. I tak w tym roku już nic w nich nie zamieszka.

   Może daj na bloga zdjęcia tych swoich budek. Oby było jak najwięcej naśladowców.

   Usuń
 2. Ja jeszcze w tym roku Bocianów nie widziałem a u Ciebie już są ??

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy raz widziałem w Białej około dwóch tygodni temu, a od kilku dni już są na stałe i siedzą na gnieździe. Biedne, bo zimno i wieje.

   Usuń
 3. Wiosna, wiosna, wiosna, ach to TY.... :)
  Jakoś mnie to nie dziwi, że myślisz o sowich budkach :)) Oby marzenia o sowich współlokatorach podwórka się spełniły. Pozdrawiam serdecznie i cieplutko, na przekór pogodzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i wzajemnie :) Co do sowich budek, to gdzieś dalej - podwórko za małe i za ruchliwe.

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.