Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Myszołów

Myszołów zwyczajny, myszołów (Buteo buteo), który urządził sobie czatownię na niedalekiej topoli. Zdjęcia słabe, gdyż nie daje się podejść, ale zamieszczam z sentymentu.


7 komentarzy:

 1. U mnie czasem błotniaki, na takie zdjęcie nie mam jednak szans ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu? Przecież dużo udanych masz.

   Usuń

  2. Rzadko widuję błotniaka jak już to z daleka.

   Usuń
  3. A - o to chodzi. Drapole mają dużo lepszy wzrok od nas, przynajmniej w kwestii wykrywania ruchu na odległość, więc widzą nas zanim je zobaczymy, i my zwykle widzimy je już tylko z daleka. Nie zliczę, ile razy podchodziłem jakiegoś na czatującego na drzewie, a on odlatywał, zanim się zbliżyłem na odległość "strzału". Na zasiadkę zaś nie bardzo mam czas. Ale i tak zabawa jest przednia :) Z tego też powodu zawsze mam aparat przy sobie. Nawet na spacerze czy na balkonie :) A nuż się coś trafi :)

   Usuń
 2. Bo nie o to chodzi żeby złapać "króliczka" :), a na, już sławnym, balkonie jest naprawdę niezły punkt "strzelniczy" ;). Serdecznie pozdrawiam człowieka z pasją, życząc wielu owocnych i wesołych spacerów i balkonowych obserwacji, bo ten myszołów robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może nie tyle pasja, co taka sobie rozrywka, tyle, że nieco lepsza niż oglądanie TV :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.