Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 1 listopada 2013

Dziwne Święto Zmarłych

Co roku na Święto Zmarłych pstrykam jakieś fotki. Zwykle w tematyce przemijania, śmierci i podobnych. Dziś ani trochę nie czułem tego nastroju. Było tak ciepło, że w ogóle nie mogłem się wczuć w chwilę, która dotąd kojarzyła się z chłodem, wiatrem i mrozem, a często i śniegiem. W trakcie mszy na cmentarzu ustrzeliłem takiego gościa - całkiem zdrowy motyl Dostojka latonia (Issoria lathonia). Nie ma co wątpić w zminy klimatyczne.


11 komentarzy:

 1. W tym roku było naprawdę pięknie, ale taka pogoda nie jest dobra dla owadów. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nasze przeniosą się na północ, a do nas przyjdą goście z południe. W UK straszą jadowite pająki a u nas już są nowe biedronki. Globalne ocieplenie.

   Usuń
 2. Fajne podejscie do tematu:)
  U nas dzic plus 19...Takiego 2 listopada nie pamietam..
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uroczy ten motylek :)
  Wydaje mi się, że świetnie by się komponował jako tapeta na laptopie. Czy mogłabym się nim "zaopiekować"? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Zresztą ściąganie grafiki, nawet oznaczonej copyrightką, na własny komputer nie jest zakazane, więc nie trzeba pytać. Niemniej bardzo jest miło, jeśli aż tak Ci się spodobało :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 4. Spodobało, spodobało - nie tylko mnie :)
  Motylek już powoli oswaja się z nowym miejscem :)) Wolałam jednak grzecznie zapytać, czy mogę go przygarnąć . Dziękuję. Nic mu się tutaj nie stanie. Obiecuję często na niego spoglądać, będę o niego dbała :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na to, że motyl czuje się doskonale w tym świątecznym krajobrazie...

  OdpowiedzUsuń
 6. No, świetne foto:) Też sobie ściągnąłem dla dowodu zachodzących zmian w klimacie..

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.