Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 27 czerwca 2014

Nowi mieszkańcy

Kiedy powiesiłem dwie klasyczne budki dla ptaków (w tamtym roku), czekały niezamieszkałe przez jeden sezon i dopiero w tym roku znalazły lokatorów (wróble). Tej wiosny powiesiłem dwie nieco różniące się konstrukcją budki dla półdziuplaków i o dziwo jedna już się zamieszkała. Zagościła w niej Muchołówka szara (Muscicapa striata). W budce ich nie fotografowałem, żeby się nie stresowały, ale gdy kręciły się obok, strzeliłem kilka fotek na pamiątkę.
11 komentarzy:

 1. Muchołówki to bardzo przyjazne ptaszki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale z tych, które systematycznie buszują na naszym podwórku, chyba dzierzby ładniejsze. Nie wiem tylko, gdzie gniazdują :)

   Usuń
  2. Dzierzby to oczywiście, że ładniejsze:)

   Usuń
 2. Trzeba "zapuścić żurawia" do sąsiadów :) Może tam będą dzierzby :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe. U niego nawet bażanty mają się dobrze, takie ekologiczne ma gospodarstwo. Pozdrowionka :)

   Usuń
 3. U nas są wróbelki, gołębie i jeszcze "coś" - ładnie śpiewają ;) Buszują i hałasują już od samego rana, choć nie udało nam się zlokalizować gniazd, pewnie gdzieś w drzewach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem :( Przyjedziecie to posłuchamy :) Do zobaczonka :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Udane zdjęcia :) Fajnie że budka jest zamieszkana, :) dobrze wybrałeś, takich budek nie wiesza się dużo...

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zamiar w każdym roku wieszać dwie nowe. Może za rok skuszę się na jakieś jeszcze bardziej egzotyczne? Szkoda tylko, że dla sów chyba nie ma co wieszać, bo nie słychać ich w pobliżu :( Pozdrowionka serdeczne :)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.