Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 10 grudnia 2013

Do ptasiej ostoi

25 sierpnia 2013 ze Świnoujścia wybraliśmy się do ptasiej ostoi na wyspie Karsibór (Rezerwat Karsiborska Kępa). Pora roku do obserwacji ptaków nienadzwyczajna, ale do spacerku i owszem. Do przeprawy promowej Karsibór podjechaliśmy samochodem, a dalej na piechotkę.Mała kosa widziana z przeprawy. Po prawej od stawy tor wodny przez Kanał Piastowski prowadzący dalej do Szczecina. Po lewej wody oblewające Karsibór i inne małe wysepki i tor wiodący do dawnego basenu U-Bootów.Lądowisko dla ptaków zmęczonych kołowaniem nad przeprawą promową.Kormorany ustrzelone z mostu pomiędzy wyspami Wolin i Karsibór.Dawna przystań U-Bootów.Wrona. Jak ona się utrzymywała na takiej cienkiej gałązce (wiatr był mocny, co widać po roztrzepanych piórkach tego zwykle eleganckiego ptaka)?Rzeźba w centrum Karsiborza przedstawiająca Światowida lub innego cudaka. Najciekawsze, że ucho ma żywe i samo mu wyrosło. Chyba jakaś huba.We wsi Karsibór pełno małych działeczek z altankami i dostępem do wody. I pełna symbioza ludzi degustujących różne napoje i ptaków ;)Piękna aleja dębowa, z drzewami o nietypowych kształtach, w centrum wsi. Druga część jutro.

3 komentarze:

 1. Jak dla mnie miejsce które bardzo chętnie bym odwiedził będąc w tamtych okolicach :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle Świnoujście to dobre miejsce dla ptakoluba. Czterdzieści cztery wyspy i dużo, dużo lasów. Morze i akweny słodkowodne. Ptactwo więc różnorodne.

   Usuń
 2. Nie zmarzliście? Ta wrona trochę "rozczochrana" jednak :) A jakie pomysłowe lądowisko. Na pewno to miłe wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.