Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 21 października 2013

Jaka będzie ta zima?

Podobno Ruskie mówią, że ta zima w Polsce będzie nadzwyczaj mroźna i długotrwała, a Amerykańcy, że odwrotnie. Jak będzie nie wiem, ale ptaki dziwnie się chyba zachowują. Już we wrześniu widywałem drapolki wysiadujące na czatach na przydrożnych słupkach niczym zimą, a w sobotę wyjrzałem przez okno i... zobaczyłem rodzinkę kuraków (chyba bażanty) maszerującą przez nieco zapuszczony (oby więcej takich proekologicznych miejsc) sad sąsiada. W dodatku nie był to żaden wczesny ani mglisty poranek , tylko słoneczny, dobrze już rozbudzony dzień. Ciekawe, czy te ptasie zachowania są przepowiednią pogodowych anomalii i jakich?

Na górnym zdjęciu rodzinka mszeruje od LDR do PGR, a na dolnym z góry na dół. Podaję dla ułatwienia, gdyż świetnie się maskują, zwłaszcza na górnej fotce :)


8 komentarzy:

 1. Pożyjemy, zobaczymy. Może będzie wypadkową pomiędzy tymi prognozami .Oby!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam jestem za ciepłą opcją :) Niestety koszty ekologiczne już widać - trwa pochód gatunków ciepłolubnych na północ.

   Usuń
 2. Słyszałem o tych prognozach, a jak będzie to się okaże. A kuraki fajne:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostrość słaba - zobaczyłem je jak już znikały w sadzie, w tempie wyjąłem aparat i trzasnąłem fotki zanim AF się zagrzał :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

 3. Jak zobaczyłem fotki, myślałem że wybrałeś się na spacer a tu tylko obserwacja przez okno...
  Fotki fajne, maskują się idealnie ale ja ich znalazłem bez problemu :))

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kuraków fotki bywały lepsze, ale nigdy już o tej porze roku ;) Pozdrowionka :)

   Usuń
 4. Jaka będzie ta zima? Mroźna, a może ciepła, nie wiem, jedno jest pewne - pracowita! :) Fajne fotki, a sad rzeczywiście... proekologiczny :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Jest prawdziwą ostoją dla różnych stworzeń. Każdy świadomy ziemianin powinien część działki pozostawić, by tak zarosła ;)

   Usuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.