Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 1 września 2011

obiektyw SMC PENTAX-DAL 1:3.5-5.6 18-55mm AL

Obiektyw SMC PENTAX-DAL 1:3.5-5.6 18-55mm AL, często sprzedawany w zestawie z lustrzanką, jest  okazał się bardzo dobrym szkiełkiem, zwłaszcza jeśli uwzględni się jego cenę. Mnie urzekły zwłaszcza jego kompaktowa budowa, mała waga i użyteczny zakres ogniskowych. Również do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń. W tej klasie cenowej trudno o coś lepszego.


Aparat PENTAX K-X z podpiętym obiektywem SMC PENTAX-DAL 1:3.5-5.6 18-55mm AL.

Tapety 1289x800 z tymi zdjęciami, i wiele innych, znajdziesz tutaj:

2 komentarze:

  1. Kupiłem takiego, tylko po to aby sprawdzić różnicę z moim DA-L, który nabyłem razem z Kaerem w lipcu. Sprzedający dodawał osłonę p.słoneczną, której nie miałem i dwa filtry, więc wziąłem za stówkę. No cóż, może pozbył się wadliwego szkła a ja mam za parę złotych przycisk do gazet. Ten obiektyw (przynajmniej mój), bardzo się różni in minus, jeśli chodzi o rozdzielczość, oj bardzo. Być może to wina akurat tego egzemplarza, choć nie widać aby był styrany życiem :) Kupiłem jeszcze DA II z ciekawości, zrobiłem troszkę testów i stwierdziłem, że nie daje lepszych obrazów, choć jest lepiej zbudowany, no i ten paseczek :)) . Jako, że aparat nabyty w komplecie ze szkłem DA-L, więc tego DA II sprzedałem bez straty. Na początku, nie mogłem się przyzwyczaić do wielkości a raczej małości tego obiektywu, teraz już jest dobrze :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do DA-L nie wiem. Posiadam II i nie chcę innego kita. Z drugiej strony 18-55 mm, to nie jest "użyteczny zakres ogniskowych"/
    Pozdrawiam.Marcin

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swego pobytu w postaci komentarza. Wszystkie czytam, a weryfikacja ma tylko służyć blokowaniu spamu. Jeśli nie masz konta w google ani na blogerze, a masz swoją stronę lub bloga, zamieść link do niej. Chętnie odwiedzę. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ PO ZATWIERDZENIU.